Koruně se v minulém týdnu výrazně dařilo a kompletně vymazala oslabování z předcházejícího týdne. K tomuto vývoji přispělo jednak ponechání úrokových sazeb na stávající výši, ale i příznivější výsledky obchodní bilance. V závěru týdne se pohybovala již na úrovni 25,65 EUR/CZK. Vůči dolaru zakončovala kolem 17,30 USD/CZK.

V tomto týdnu nás čeká série domácích fundamentů. Již dnes byla zveřejněna míra nezaměstnanosti která v říjnu klesla na 8,5 procenta. (meziměsíčně o 0,1 procentního bodu).

Druhým zveřejněným fundamentem jsou spotřebitelské ceny, které v říjnu klesly o 0,2 %, (meziročně se snížily o 0,2 %, což je první meziroční pokles od srpna 2003). Pokles byl ovlivněn zejména propadem cen potravin a nealkoholických nápojů.

Koruna se po výsledcích zatím drží na pátečních úrovních s tendencí mírného posilování.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru