Největší růst ve čtvrtek zaznamenaly akcie Komerční banky, které si polepšily oproti středečním závěrečným hodnotám o 5,09 procenta na 3610 koruny. "Její akcie se staly hvězdou dne. Konečně se tak dostaly z prodejního tlaku, který registrovaly během posledních dnů," uvedl Josef Kohout z Patria Finance.

Posílily také cenné papíry developerské společnosti Orco. Jejich hodnota se ve čtvrtek zvýšila o 2,70 procenta na úroveň 192 Kč. Dařilo se také akciím energetické firmy ČEZ, které se zvýšily o 2,14 procenta na 908 koruny.

Naopak se nedařilo cenným papírům pojišťovny VIG. Ty ve čtvrtek odepsaly o 1,27 procenta na 1007 Kč. Ztratily i akcie ECM, které poklesly o 0,71 procenta na 320 koruny.

V systému pro nejlepší akcie SPAD byly ve čtvrtek uzavřeny obchody za 908 milionů korun, když průměrný objem obchodů za poslední rok je přitom 1,716 miliardy Kč.

Dařilo si i okolním středoevropským akciovým trhům, když nejvíce rostl varšavský WIG 20, který si připsal 2,50 procenta. Vídeňský ATX si polepšil o 0,95 procenta a budapešťský BUX vzrostl o 0,87 procenta.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru