České dráhy chtějí mít podobně jako pražské letiště pod kontrolou přepravu cestujících vozy taxi a minibusy z nádraží. Připravují proto výběrové řízení na nádražní taxislužbu, která bude mít ve vybraných stanicích exkluzivitu.

Služba s názvem ČD Shuttle se nejprve objeví v Praze, Brně a Ostravě. Informaci ČTK od důvěryhodného zdroje dnes potvrdila firma.

Dráhy zajistí vítězi či vítězům tendru vyhrazená stání pro automobily a propagaci služby. Počty potenciálních klientů taxislužby na zmíněných nádražích se odhadují na tisíce denně. Vítězná taxislužba, případně firma pro smluvní přepravu osob, bude muset jezdit za garantovanou cenu.

"Výběrové řízení bude mimo jiné určitě řešit právě exkluzivitu pro vítěze, který bude moci parkovat na pozemcích Českých drah a nabírat cestující. Cena služeb vzejde právě z daného výběrového řízení," potvrdila mluvčí drah Kateřina Šubová. Podle ní zatím není znám termín začátku ani ukončení tendru.

 

 

Podobný systém jako plánují ČD již několik let funguje na pražském letišti. To letos v říjnu vybralo v tendru dvě firmy na dalších pět let; exkluzivitu získaly společnosti Fix a AAA radiotaxi, jejichž vozy se tak budou před příletovou halou střídat. Za využívání letištní infrastruktury platí firmy Letišti Praha měsíčně pevnou provizi; z aktuálního tendru vzešla cena kolem dvou milionů korun měsíčně za jednu firmu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru