Německý zásilkový obchod Otto koupil práva na obchodní značky problémové firmy Quelle v Německu, Rusku a zemích střední a východní Evropy a obchodní aktivity firmy v Rusku. Otto ani Quelle částku za obchod nezveřejnily, podle zdrojů se pohybuje v desítkách milionů eur.

Česká pobočka uvedla v tiskovém prohlášení, že nabídka firmy Otto byla "nejlepší  z velkého množství zájemců." Nadále pokračují jednání o prodeji ostatních společností Quelle ve střední a východní Evropě.

"Quelle Česká republika pokračuje ve své obchodní činnosti. Je zajištěna distribuce katalogů, příjem  a zpracování objednávek i dodávky zboží. Logistické procesy centrálního skladu zboží v Lipsku jsou funkční," uvedl jednatel Jiří Karásek. 

Quelle je součástí zásilkové divize zkrachovalé německé maloobchodní firmy Arcandor. Konkurzní správce firmy se minulý měsíc rozhodl po více než 80 letech uzavřít německou divizi Quelle, protože se mu nepodařilo nalézt investora. Zahraniční aktivity firmy, včetně České republiky, však zůstaly v provozu a správce ujistil, že budou brzy prodány.

Quelle má v Rusku 280 zaměstnanců a roční tržby firmy zde činí 170 milionů eur (asi 4,4 miliardy Kč). Tržby obchodu Otto v Rusku činí zhruba 200 milionů eur a je zde již jedničkou na trhu.

Otto další části Quelle nechce

Firma Otto dodala, že nemá zájem o další části Quelle. Pouze si chtěla zajistit obchodní značky firmy. Mluvčí doplnil, že Otto je ochotna přenechat práva na užívání těchto značek dalším investorům, kteří další části Quelle případně koupí.

Otto získal nejen práva na obchodní značku a logo Quelle, ale také třeba Privileg. Spolu s tím má firma právo využívat i většinu internetových adres, napsaly agentury DPA a Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru