Koruna při úterním obchodování částečně mazala nasbírané ztráty z minulého týdne. Při absenci domácích zpráva kopírovala celý region. Přes počáteční mírné oslabení nakonec během dne obrátila a zakončovala na úrovni 26,20 EUR/CZK.

Světové trhy dnes vyčkávají na hlavní událost tohoto týdne. Večerní verdikt americké centrální banky. Velkou chybou je pro intradenní obchodníky nechávat otevřené pozice, stejně tak utahování či nastavování S/L ve vzdálenostech desítek pipsů od aktuální ceny.

Z pohledu domácí koruny bude důležité sledovat také kroky bankovní rady ČNB, která by na čtvrtečním zasedání mohla přistoupit k minimální změně v nastavení úrokových sazeb.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru