Mladoboleslavská Škoda Auto, dceřiná firma německého koncernu Volkswagen, zvýšila prodejní výhled na letošní rok. "Dodávky budou mírně vyšší než loňský rekord 675 tisíc vozů a pomohou Škodě dosáhnout velice pozitivního výsledku za rok 2009," uvedl na úterní konferenci o automobilovém průmyslu v Berlíně podle agentury Bloomberg šéf představenstva Škody Auto a její výkonný ředitel Reinhard Jung.

Společnost původně počítala s poklesem letošního prodeje o pět procent.
Výpadky na ruském, maďarském, rumunském a ukrajinském trhu, kde má firma solidní postavení, budou kompenzovány pokračujícím růstem odbytu v Číně, dodal Jung. Nový Superb kombi a první SUV Yeti významně podpoří prodej v příštím roce.
 
Mladoboleslavská automobilka 29. října oznámila, že jí během ledna až září meziročně klesl zisk o 68 procent na 2,81 miliardy korun, když prodej se snížil o pět procent na 504 625 vozů.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru