Nokia Siemens (NSN) chce propustit až 5800 lidí z 64.000; změny se dotknou sedmi až devíti procent stavu. Podnik tak hodlá ušetřit přes miliardu eur, aby za hospodářské krize mohl konkurovat rivalům na napjatém trhu s telekomunikační technikou. Proti plánu NSN se ale postavili zaměstnanci v Německu a ve Finsku.

Výrobce telekomunikačních zařízení silně zasáhla hospodářská recese vyspělých ekonomik, kvůli níž operátoři omezili výdaje. Silnou konkurencí jsou přitom na trhu čínské firmy Huawei a ZTE. Nokia Siemens chce reorganizovat aktivity a využít své pozice v nabídce služeb operátorům.

"Aby se vyrovnala pružnosti čínských prodejců, musí NSN snížit produkci, omezit výzkum a vývoj a mimořádné výdaje," uvedla poradenská firma Rewheel.
Rival a lídr trhu Ericsson minulý měsíc představil výsledky hospodaření, kterými nenaplnil očekávání finančního trhu. Podnik navíc odmítl předpovědět, kdy se situace obrátí k lepšímu.

NSN je společným podnikem finské Nokie a německého Siemensu, čtvrtletní zisky vytváří, ale připravuje o peníze své majitele podobně jako rival Alcatel-Lucent. Ten ale vykazuje ztráty již 12 čtvrtletí za sebou, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru