Zřízení nezvyklého postu firemního ombudsmana v úterý oznámil generální ředitel ČEZ Martin Roman. Nový útvar specialistů povede Josef Sedlák, bývalého šéfa Jaderné elektrárny Dukovany, posléze divize Obnovitelných zdrojů.

Nový ombudsman ČEZ

"Nemohu slíbit, že podání a náměty budou vždy vyřízeny zcela podle představ zákazníků. Zaručuji ale, že budou nestranně a důsledně prošetřeny a že ke každému zaujmu jednoznačné stanovisko," prohlásil Josef Sedlák.

Elektrárenskému gigantu ročně přijde 3,8 milionů požadavků od svých klientů, z toho 0,6 procenta, tedy přes 22.000, tvoří stížnosti a reklamace. Jde o poněkud nezvyklý útvar, který má z evropských elektrárenských společností ho má jen francouzská EDF, a nyní i ČEZ.

Pokud stížnost nestačí, může se zákazník obrátit – písemně či emailem - právě na ombudsmana. V případě, že to bude nezbytné, následuje osobní projednání případu, uvedl Sedlák.

"Pravidla pro způsob komunikace zákazníka s ombudsmanem jsou jasně určena," podotkl šéf úřadu.

Do pěti dnů od přijetí námětu obdrží zákazník takzvaný akceptační dopis, do 30 dnů bude mít stanovisko, popřípadě vyrozumění o stavu podání. V případě delšího šetření ombudsman do dalších 30 dnů kontaktuje zákazníka.

Kontaktovat ochránce práv zákazníci ČEZu mohou poštou nebo prostřednictvím internetového formuláře, který spolu s dalšími informacemi naleznou na internetových stránkách ČEZu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru