Nejbohatší česká firma pokračuje v expanzi na sever od našich hranic. Obě zařízení, o které ČEZ nyní usiluje, se nacházejí v blízkosti polského města Katovice. V jeho dosahu ČEZ před několika lety koupil již elektrárnu Elcho. Upozornil na to portál Patria.

Podle polského ministerstva financí, které má privatizaci na starost, se o zařízení zajímají kromě Čechů i firmy ze Slovenska, Skandinávie a Francie.

„Je to obrovský teplárenský trh, který sousedí s naší elektrárnou, kde máme volnou kapacitu tepla," uvedl již dříve šéf polského ČEZu (CEZ Polska) Petr Ivánek.

Firma v zemi – kromě zmiňované Elcho - ovládá například téměř sto procent černouhelné elektrárny Elektrownia Skawina. Uvažuje i o převzetí druhého největšího energetického producenta v Polsku – firmu Tauron. Tu polská vláda připravuje k privatizaci v prvním pololetí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru