Včerejší vývoj na amerických akciových trzích byl velice zajímavý – akcie nejprve solidně posílily, avšak počáteční růst nevydržel dlouho a po dvou úvodních hodinách v zelených číslech se vývoj obrátil o 180 stupňů a indexy tak strávily zbytek seance v záporném teritoriu (Dow Jones Industrial Avg. -1,05%, S&P 500 -1,17%, Nasdaq -0,59%). Nejvíce oslabil finanční sektor, který odepsal 2,2%.

Dnešní den na finančních trzích bude ve znamení korporátních zpráv i makrodat. Hospodářské výsledky za uplynulý kvartál zveřejní např. společnost US Steel Corporation, zajímavá makrodata přijdou na řadu odpoledne – v 15:00 bude zveřejněn index cen domů (oček.: -11,9%, předch.: -13,3%) a zejména pak v 16:00 index spotřebitelské důvěry podle Conference Board, kde se očekává mírný růst z předchozích 53,1 na 53,7 b.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují mírně v červených číslech (DJIA -0,03%, S&P 500 -0,05%, Nasdaq -0,07%).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru