O úhradu letenek zkrachovalé letecké společnosti SkyEurope zažádaly u českých bank tisíce lidí a stále více z nich peníze také dostává. Zahájení proplácení nově oznámila Československá obchodní banka, Raiffeisenbank se plánuje přidat příští týden. Po několik týdnů už peníze za reklamované letenky rozdělují například Česká spořitelna a Komerční banka.

Banky hradí letenky zaplacené platební kartou. "Zpracovatelská banka uznala reklamace jako oprávněné. Reklamované částky transakcí budou připisovány postupně dle data uplatnění reklamace a kapacitních možností," uvedl mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek s tím, že banka eviduje asi 1600 žádostí.

Česká spořitelna podle své mluvčí Kristýny Havligerové odškodnila stovky lidí z několika tisíc evidovaných žádostí. Peníze začaly cestujícím vracet i banky na Slovensku.

Slovenský nízkonákladový přepravce SkyEurope je v konkurzu od začátku září. Firma SkyEurope v posledních týdnech před zastavením provozu prodala asi 280 tisíc letenek na lety, které se už neuskutečnily.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru