Zisk řetězce restaurací s rychlím občerstvením McDonald's ve třetím čtvrtletí stoupl o šest procent na 1,26 miliardy dolarů (zhruba 21,8 miliardy korun). Firmě podle čtvrtečního prohlášení pomohl zájem o nové, dražší produkty a kontrola nákladů.

Celkové příjmy se snížily o 3,5 procenta na 6,05 miliardy dolarů. Důvodem však byl vývoj směnných kurzů. Tržby v restauracích otevřených nejméně rok stouply o 2,5 procenta.

Společnosti McDonald's a několika dalším řetězcům rychlého občerstvení se i v době krize daří relativně dobře a jejich výkon je lepší než výkon celého trhu. Je to díky nabídce levného jídla. Rostoucí nezaměstnanost se však začíná promítat i do výkonu těchto firem, napsaly agentury AP a Reuters.

Na českém trhu McDonald's působí 17 let. V loňském roce tržby firmy v Česku stouply téměř o 18 procent na rekordních 3,776 miliardy korun. V 78 tuzemských restauracích s rychlým občerstvením McDonald's bylo loni obslouženo 59,9 milionu zákazníků, kterých bylo meziročně o 12 procent více.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru