Zisk internetové aukční síně eBay ve třetím čtvrtletí klesl o 29 procent na 350 milionů dolarů kvůli vyšším provozním nákladům. Tržby ale vzrostly díky tomu, že lidé a obchodníci více využívali internetový platební systém PayPal.

Tržby eBay se zvýšily o šest procent na 2,24 miliardy dolarů. Počet aktivních účtů v PayPal vzrostl o 19 procent na 78 milionů a tržby za tuto službu stouply o 15 procent na 688,1 milionu dolarů.

Tržby z klíčových aktivit na internetovém tržišti eBay ale klesly o procento na 1,4 miliardy dolarů. Firma to částečně přičítá negativnímu vlivu devizových kurzů.


Akcie eBay po závěru obchodování na burze klesly o 5,2 procenta. Denní obchodování emise zakončila na 25,03 dolaru s nepatrnou ztrátou tří centů, napsala agentura AP.

Zisk eBay se kvůli recesi snížil již čtvrté čtvrtletí za sebou.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru