Agentura Moody's Investor Service snížila rating finančním společnostem Home Credit a Home Credit Slovakia. Výhled ratingu je negativní. Moody's v úterním prohlášení současně uvedla, že po dohodě s představiteli společností v příštích dnech stáhne tyto ratingy a nebude poskytovat hodnocení dluhu oběma společnostem.

Moody's snížila rating české firmě Home Credit i slovenské Home Credit Slovakia na Baa3 z předchozích A3. Ekonomická recese v Česku i na Slovensku, rostoucí nezaměstnanost a tlak na příjmy podle Moody's zhoršily v první polovině roku kvalitu majetku obou firem a tato situace bude pokračovat i v krátkém až středně dlouhém období. Situace obou společností by se podle agentury měla zhoršovat výrazněji než u bankovního sektoru jako celku, protože firmy se soustředí na dolní konec maloobchodního sektoru a nezajištěné úvěry. Moody's se také obává o likviditu obou firem.

Home Credit má sídlo v Brně, na konci června celkový majetek společnosti činil devět miliard korun. Sídlo Home Credit Slovakia je v Piešťanech a majetek společnosti dosahuje 173 milionů eur (4,5 miliardy Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru