Mike Myers a Cameron Diazová patří mezi herce, kteří museli s filmovým studiem podepsat smlouvu, v níž se zavazují, že na serverech Facebook a Twitter, případně na osobních blozích nebudou psát o tom, co právě točí. Oba jmenovaní se podílejí na natáčení dalšího dílu Shreka, který se má na plátnech objevit příští rok.

Server The Hollywood Reporter v té souvislosti citoval právníka, který se zabývá právem ve filmovém průmyslu: „Tohle je teprve začátek. Hollywood se vždycky staral o to, co říkají herci, které najímá. A internet patří mezi media, která zatím nekontroloval.“

Známé tváře z filmových pláten přitom komunikaci přes internet vyhledávají stále častěji, protože jim umožňuje nikým nezprostředkovaný kontakt s fanoušky. Mohou psát o čemkoliv a jakkoliv, aniž by jejich slova „filtroval“ novinář.

Slavné jsou například okamžité textové a obrazové zprávy, které formou téměř přímého přenosu ze svého mobilu posílala Demi Moorová. z udílení Oscarů.

Hollywood už chystá nového James Bonda - čtěte ZDE

Šéfy hollywoodských studií však taková možnost děsí. Bojí se totiž, aby herci, ať už chtěně, či nechtěně, neprozrazovali podrobnosti a zajímavosti, které by zatím měly zůstat utajeny a nezavdaly příčinu k případným negativním názorům dříve, než se film objeví na plátně.

Související