Nezaměstnanost na Slovensku v září pod vlivem hospodářské recese obnovila opět růst a její míra vyskočila na 12,45 procenta, maximum za 4,5 roku. Oznámilo to slovenské Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny.

V srpnu činila míra nezaměstnanosti na Slovensku 12,05 procenta. Nezaměstnanost v zemi prudce stoupá od loňského listopadu a růst přerušila jen v srpnu. Na své minimum tento údaj klesl loni v srpnu, kdy činil 7,36 procenta, nastoupit do práce bylo tehdy připraveno necelých 196 000 osob. Za poslední rok se tak míra nezaměstnanosti zvýšila o 4,91 procentních bodů. Zhoršení čeká úřad práce i tento měsíc.

Počet registrovaných nezaměstnaných vyčíslil úřad práce za minulý měsíc na 329 860 lidí, což bylo o téměř 10 500 více než v srpnu. Loni v září bylo na Slovensku bez práce jen necelých 197 000 lidí.

Nejvyšší nezaměstnanost byla minulý měsíc v okrese Rimavská Sobota (32,84 procenta). Nejnižší naopak byla v prvním bratislavském okrese (2,63 procenta).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru