Akcie CME přidaly 5,81 procenta na 492 korun. Podle Terezy Špačkové z Patria Direct se titul pokoušel testovat úroveň 500 korun za akcii, spíše ale vyčkával na zahájení obchodování na Wall Street.

Dopoledne nejvíce obchodované akcie energetické společnosti ČEZ rostly o 0,63 procenta na 872,50 koruny. Firma toto pondělí oznámila, že v úterý k rozvodné síti připojí první blok Jaderné elektrárny Temelín. Dařilo se i cenným papírům těžební firmy NWR, které rostly o 0,67 procenta na 173,19 koruny. Akcie mobilního operátora Telefóniky O2 zpevnily o 0,40 procenta na 431,60 koruny.

Bankovní emise se dopoledne obchodovaly smíšeně. Akcie rakouské Erste Bank získaly téměř procento na 782,30 korun. Naopak akcie Komerční banky, které si minulý týden připsaly zisk téměř deset procent, dopoledne odepsaly 2,27 procenta na 3709 korun.

Z okolních trhů byl krátce po 11:15 varšavský WIG 20 o 1,50 procenta výše a vídeňský ATX rostl o 0,47 procenta. Naopak budapešťský BUX byl o 0,40 procenta níže.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru