ROPA
Po smíšených pátečních ekonomických ukazatelích z USA ropa skončila v černých číslech, a to s novým maximem 2009 78.17 USD/barel. Dopomohly tomu hlavně nižší zásoby benzínu v USA.

Po dobu dnešního obchodování bude důležité sledovat Bernankeho komentář ohledně finanční krize a také hospodařské výsledky společností Apple a Texas Instruments. Ty by mohly nepřímo ovlivnit obchodování s ropou na akciových trzích.

Dnešní výhled na ropu je mírně negativní. Doporučujeme prodeje při úrovni 78.50 s cílem na 77.00 USD/barel. Stop nad 79.15.

ZLATO
Na zlato máme mírně pozitivní výhled. Doporučujeme nákupy po poklesech směrem k 1045 USD/unce s cílem na 1055. Stop pod 1040.

STŘÍBRO
Na stříbro máme mírně negativní výhled. Doporučujeme prodeje po prolomení hranice 17.17 USD/unce s cílem při 16.87. Stop nad 17.30.

EUR/USD
Dnes nebudu zveřejněna žádná ekonomická data, která by měla výrazněji ovlivnit obchodování s devizami. Celkově se spekulativní nákupy EUR a JPY snížily, ale to neznamená, že výprodeje USD zkoncily.

Nepodařilo se sice prolomit psychologickou hranici 1.4965 EURUSD, ale momentálně jsme svědky přirozené korekce.

USD by mohly pomoci pozitivní zprávy, ale především zvýšení úrokových sazeb FEDem. Toho se však v dohledné době nedočkáme.

Na EURUSD jsme mírně negativně naladěni. Doporučujeme prodeje po zhodnocení směrem k 1.4915-25 s testováním 1.4800. Stop nad 1.4965.

EUR/CZK
Obchodování s EURCZK ovlivňuje stálý zájem o nákupy tohoto měnového páru.

Při zvýšeném zájmu investorů o rizikovější aktiva CZK nezhodnocuje tak jako PLN alebo HUF. V této situaci (nízké úrokové sazby) by se CZK mohla stát financující měnou (Carry Trade), což by mohlo posunout EURCZK na vyšší úrovně.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru