Počet domácností, kterým v USA kvůli krizi trhu s bydlením propadla hypotéka a přicházejí o nemovitost, ve třetím čtvrtletí vzrostl o pět procent na 938 tisíc. Oznámila to dnes firma RealtyTrac, která tyto údaje shromažďuje.

Státní úřady se snaží pomáhat těm, kteří se splácením hypoték mají potíže. Ve statistice se ale jako silnější faktor projevilo propouštění, které lidi připravuje o místa a příjmy.

Ve druhém čtvrtletí do této nepříjemné statistiky spadalo 890 tisíc domácností.

Hlavní příčinou, proč mají majitelé domů problémy se splácením, je nezaměstnanost. Ekonomika se sice s určitou pravděpodobností dostává z recese, ale míra nezaměstnanosti je na 26letém maximu 9,8 procenta.

Hypoteční společnosti někdy dovolí nezaměstnanému odložit tři až šest měsíčních splátek, dokud práci nenajde. Víc ale zpravidla udělat nemohou, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru