Počet domácností, kterým v USA kvůli krizi trhu s bydlením propadla hypotéka a přicházejí o nemovitost, ve třetím čtvrtletí vzrostl o pět procent na 938 tisíc. Oznámila to dnes firma RealtyTrac, která tyto údaje shromažďuje.

Státní úřady se snaží pomáhat těm, kteří se splácením hypoték mají potíže. Ve statistice se ale jako silnější faktor projevilo propouštění, které lidi připravuje o místa a příjmy.

Ve druhém čtvrtletí do této nepříjemné statistiky spadalo 890 tisíc domácností.

Hlavní příčinou, proč mají majitelé domů problémy se splácením, je nezaměstnanost. Ekonomika se sice s určitou pravděpodobností dostává z recese, ale míra nezaměstnanosti je na 26letém maximu 9,8 procenta.

Hypoteční společnosti někdy dovolí nezaměstnanému odložit tři až šest měsíčních splátek, dokud práci nenajde. Víc ale zpravidla udělat nemohou, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru