U Československé obchodní banky je nově možné do 6. listopadu získat hypotéku s úrokovou sazbou od 5,29 procenta. Podmínkou je hypoteční úvěr nad dva miliony korun do 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti a fixace na pět let. Nabídku zvýhodněné hypotéky naopak ukončila Komerční banka.

ČSOB tak doplnila zvýhodněné nabídky dalších bank, které se objevily s příchodem podzimu s cílem dodat vzpruhu trhu hypoték pro občany, který je letos kvůli recesi v útlumu. Objem nově poskytnutých hypoték občanům v srpnu meziročně klesl o takřka 30 procent na 5,45 miliardy korun. Průměrná úroková sazba nových hypoték naopak mírně stoupla na 5,67 procenta.

Česká spořitelna například nyní nabízí jednoprocentní úrokové zvýhodnění na polovinu hypotéky pro občany. Raiffeisenbank snížila minimální úrokovou sazbu a dále oznámila, že chce ještě více zvýhodňovat své stávající klienty. Lepší podmínky na podzim nabídly například i GE Money Bank, UniCredit Bank nebo Wüstenrot hypoteční banka.

Hypotéky přece jen trochu zlevňují - čtěte ZDE

Společnost Hyposervis zase v říjnu představila pojištění proti neschopnosti hypotéku splácet v případě ztráty zaměstnání ve formě benefitu, který po dobu tří let hradí developer. Pojištění nazvané Sichrjob lze zatím využít u několika vybraných projektů nových bytů v hlavním městě a jeho okolí.

Ukončení zvýhodněných podmínek naopak oznámila Komerční banka, která u žádostí o hypotéku v období od 24. srpna do 11. října garantovala úrokovou sazbu 5,29 procenta. Nabídka platila pro hypotéky do výše 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti a při fixaci na pět a více let. Mluvčí Komerční banky Monika Klucová oznámila, že akční nabídka byla časově omezená a dále prodloužena nebude.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru