Sever Itálie zažil pokus o teroristický útok. Dva lidé utrpěli v Miláně podle agentur zranění při útoku na zdejší policejní kasárna, kde ráno vybuchla bomba. Podle místní policie odpálil bombu Libyjec, který je jedním ze zraněných.

Jak informoval zpravodajský kanál TG-24, útočník se nachází ve vážném zdravotním stavu. Exploze mu měla utrhnout roku a zranit ho v obličeji. Asi 35letý muž z Libye byl převezen do nemocnice na operaci.

Policie tvrdí, že motiv jeho činu je patrný ze slov, které zvolal při hození bomby. Svědci údajně slyšeli výkřik "Ven z Afghánistánu", to si policisté vykládají jako výzvu, aby se Itálie stáhla z mezinárodních sil v Afghánistánu. Itálie má v mezinárodní mírové mise ISAF celkem 2800 vojáků.

Zranění během incidentu utrpěl také 23letý policista, který vjezd do kasáren střežil v budce. Jeho zranění bylo označeno jako lehké, způsobené roztříštěným sklem z oken budky.

Libyjec se pokusil proniknout do kasáren karabiniérů Santa Barbara poblíž slavného milánského fotbalového stadionu San Siro. Budova kasáren byla poškozena jen lehce.

Podle italských médií byla bomba jednoduchá, zřejmě po domácku vyrobená, a měla poměrně slabou intenzitu. Jak informoval slovenský server Sme.sk s odvoláním na italské zdroje, na místo se bezprostředně po incidentu dostavili italští policisté - carabinieri.

Související