Česká měna dále oslabila k euru i dolaru. Krátce před 17:00 ztratila proti čtvrtečnímu závěru k euru osm haléřů a její kurz byl na úrovni 25,93 Kč/EUR.

"Nálada na českém devizovém trhu se tento týden výrazně změnila, když obava z dalšího uvolňování měnové politiky poslala korunu k nejslabším úrovním za poslední dva měsíce. Trh se začal přiklánět ke scénáři, že ČNB na svém příštím zasedání 5. listopadu dále sníží svoji klíčovou sazbu o 25 bazických bodů na jedno procento," uvedl Jiří Škop z Komerční banky s tím, že v horizontu měsíce vidí prostor pro oslabování koruny.

Na korunu podle Markéty Šichtařové z Next Finance totiž stále negativně působí také obavy z vývoje v Lotyšsku, i když na kurz koruny mají působit jen krátkodobě. "Z většího nadhledu má koruna otevřené dveře k silnějším hodnotám. V nejbližších týdnech otestuje hladinu 24,80 Kč/EUR. Bude se totiž spolu s podobnými měnami dál vracet k úrovním, kterých dosahovala před krizí," dodala Šichtařová.


Americký dolar se dnes dlouho pohyboval v rozmezí mezi 1,470 USD/EUR a 1,475 USD/EUR, když v 17:00 pak jeho kurz byl na hladině 1,474 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru