Při pumovém útoku u hlavního tržiště v pákistánském Péšávaru v pátek zahynulo podle vládních zdrojů minimálně 41 lidí a víc než sto jich bylo zraněno. Bilance je založena na informacích z místních nemocnic, kam byla těla a zranění převezeni.

Původní zprávy hovořily o desítce mrtvých. Bomba byla umístěna v malé dodávce, která vybuchla na silnici v blízkosti tržiště. Policie si zatím není jistá, zda šlo o akci sebevraha nebo zda byla bomba odpálena na dálku. Na záběrech z místa je vidět kostra ohořelého autobusu, hořící automobily a také zničený motocykl.

Při podobném atentátu zahynulo v Péšáváru před čtrnácti dny 11 lidí. Dnešní útok, k němuž se zatím nikdo nepřihlásil, je podle agentur důkazem schopnosti radikálů útočit ve velkých pákistánských městech navzdory masivní armádní operaci proti nim.

V Islámábádu zahynulo při pondělním útoku na úřad OSN pět lidí. Ministr vnitra Rahmán Málik dnes oznámila zatčení jednoho podezřelého, který podle předběžného šetření asi poskytl útočníkovi úkryt.

Související