Středisko Služeb Kupónové Privatizace podle ČNB poskytovalo minimálně od srpna 2004 do prosince 2007 investiční službu obchodování s investičními nástroji na vlastní účet, a to ve vztahu k akciím společnosti ŠTI Holding. ČNB o sankci rozhodla již dříve, ale Středisko Služeb Kupónové Privatizace podalo rozklad.

Zástupce Střediska Služeb Kupónové Privatizace se ČTK nepodařilo kontaktovat. Středisko Služeb Kupónové Privatizace má sídlit podle seznamu občanských sdružení ministerstva vnitra na pražské adrese v Rybné ulici 14, tedy v Burzovním paláci. Recepční paláce ale uvedla, že podobné sdružení v budově nikdy nepůsobilo a jeho zástupce zde marně hledala i policie.

Na aktivity Střediska Služeb Kupónové Privatizace upozorňovala již v minulosti Komise pro cenné papíry, která se později sloučila s ČNB. Toto středisko podle komise učinilo nestandardní nabídku na odkup akcií ŠTI Holding, z které mohli podílníci ŠTI Holding nabýt dojmu, že v případě nevyužití nabídky o své akcie přijdou.

Středisko Služeb Kupónové Privatizace navíc tehdy podle komise používalo hlavičkový papír s logem, které nápadně připomínalo dokumenty Střediska cenných papírů (SCP), což je centrální evidence majitelů cenných papírů. SCP sídlí taktéž v Praze v Rybné 14.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru