Cena americké lehké ropy se udržela nad 70 dolary za barel poté, co ve středu stoupla o téměř čtyři dolary, tedy nejprudším tempem od dubna. Pozornost trhu se soustředí na údaje o ekonomice Spojených států, které jsou největším spotřebitelem energie na světě.

Kolem 17:20 se cena americké ropy snížila o pouhých devět centů na 70,52 dolaru za barel.

Výraznějšímu poklesu cen pomohla zabránit zpráva o tom, že výdaje spotřebitelů ve Spojených státech v srpnu stouply o 1,3 procenta, tedy nejprudším tempem za téměř osm let. "Spotřebitelské výdaje poslaly pozitivní signál, trhu se však nad 70 dolary příliš nelíbí a pravděpodobně se vrátí dolů," uvedl analytik Simon Wardell ze společnosti Global Insight.


Za středečním nárůstem cen ropy stála zpráva o překvapivém poklesu zásob benzinu ve Spojených státech. Americký Úřad pro energetické informace (EIA) ve středu oznámil, že zásoby benzinu v USA minulý týden klesly o 1,6 milionu barelů, ačkoli analytici počítali s jejich nárůstem o milion barelů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru