Ceny zlata a stříbra ve včerejším obchodování zaznamenaly největší nárůst za poslední čtyři týdny, jehož příčinou byla zejména reakce na oslabující dolar a rostoucí ceny ropy na světových trzích. Ropa včera stoupla po výsledcích ohledně stavu zásob pohonných hmot ve Spojených státech. Nejvýznamnější zprávou bylo zveřejnění zásob benzínu, které v minulém týdnu klesly o 1,66 milionu barelů, přičemž se čekal růst o 1 milion barelů. Naopak zásoby ropy vzrostly o 2,8 milionu barelů, což bylo o 800 tis. barelů více, než bylo očekávání analytiků.

Zlato s prosincovým termínem dodání, obchodované na COMEXu posílilo o 14,90 USD, (1,5%) na 1009,30 USD za trojskou unci.

Cena stříbra vzrostla o 48 centů, (3%) a zavřela na ceně 16,658 USD za unci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru