Internetová komunikační síť Twitter získala od investorů nové finance v objemu 100 milionů dolarů (zhruba 1,7 miliardy Kč). Twitter přitom ve své tříleté historii zatím nevykázal významnější příjmy.

Peníze pocházejí celkem od pěti investorů, včetně investičního fondu T. Rowe Price a soukromé investiční firmy Insight Venture Partners. Společnost o investici informovala na svém blogu, neuvedla však finanční částku. Podle zdroje se strany dohodly, že nebudou zveřejňovat detailnější údaje.

Twitteru se již dříve podařilo získat 55 milionů dolarů na podporu činnosti. Twitter se stává jedním z nejoblíbenějších internetových komunikačních nástrojů. V červnu měl po celém světě 44,5 milionu uživatelů, meziročně se počet uživatelů podle údajů společnosti comScore zvýšil patnáctinásobně.

Společnost zatím neuvedla, jak hodlá vydělávat na svých službách, které poskytuje zdarma. Často se mluví o reklamě, avšak spoluzakladatel Biz Stone tento týden v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že do konce letošního roku firma nabízet reklamu nebude.


Účast T. Rowe Price v investici, tedy fondu, který je známý investicemi spíše do firem s akciemi na burze, přinesla spekulace, že by Twitter mohl směřovat k veřejné nabídce akcií či akvizici. Někteří analytici se domnívají, že Twitter by mohla koupit některá ze zavedených internetových společností, jako Google, Yahoo nebo AOL. Společnost ovšem v minulosti uvedla, že chce zůstat nezávislá.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru