Jaký cenový vývoj očekáváte pro dnešek u ropy?
Dnes očekáváme opět negativní vývoj na ropě, když bychom se mohli dostat až k úrovni 64 dolarů. Zklamaním pro trh byly zejména prodeje existujících domů v Americe.

Jak se podle vás bude vyvíjet cena ropy v následujících dnech?
Vývoj ropy v následujících dnech bude závislý na tom, jak finanční trhy vyhodnotí přicházející makrodata jako data o prodeji nových domů nebo objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Pokud bychom se dočkali negativního překvapení, mohli bychom se s cenou podívat ještě níže.

Jaký očekáváte cenový vývoj u vzácných kovů?
Stejně tak negativní jsme i u zlata a stříbra, když u zlata díky očekávanému posílení dolaru je naším cílem dnes 980 dolarů za trojskou unci.

EURCZK
ČNB podle očekávání nechala úrokové sazby na současné úrovni, koruna tak na toto oznámení nereagovala, obchoduje se vůči EUR stale v pásmu 25,10 – 25,20

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru