Vítězem soutěže České pivo roku 2009 se mezi světlými ležáky stal Velkopopovický Kozel Premium. V nejprestižnější kategorii soutěže za sebou nechal 20 konkurentů. V novinářské anketě Naše pivo 2009 zvítězil stejně jako loni ležák Pilsner Urquell z Plzeňského Prazdroje.Výsledky obou soutěží byly vyhlášeny během dnešní Svatováclavské slavnosti českého piva. Jde o devátý ročník.

Za nejlepší výčepní pivo porota vybrala Zubr Classic. Druhé místo obsadil Zubr Gold, třetí příčku získal Velkopopovický Kozel se světlým výčepním pivem.

Kategorii tmavých ležáků vyhrál stejně jako loni Rebel černý z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod. Druhý se umístil Granát z pivovaru Černá Hora, třetí Postřižinské pivo z pivovaru Nymburk.

Mezi devíti nealkoholickými pivy se stal vítězem Zlatopramen Nealko, který vaří pivovar Krásné Březno. Druhé místo získal Radegast Birell, o třetí příčku se podělil Zubr Free s Primátorem Nealko z náchodského pivovaru.

Nejlepší domácí piva vybírala 21členná porota složená převážně ze sládků a pivovarských odborníků. Soutěže se letos zúčastnilo celkem 53 piv.

V novinářské anketě byl druhým nejoblíbenějším pivem Bernard ze stejnojmenného Rodinného pivovaru v Humpolci, třetí příčku obsadilo pivo Svijany z produkce Pivovaru Svijany. V novinářské anketě hlasovala téměř stovka zástupců médií. Ti letos nominovali 69 značek, což byl rekordní počet v dosavadní historii ankety.


Během slavnostního večera v pražském hotelu Hilton byli uvedeni do Síně slávy Českého pivovarství a sladařství bývalý dlouholetý sládek Budějovického Budvaru Josef Tolar a Ivan Houska, který řadu let řídil Střední průmyslovou školu potravinářské technologie v Praze. Ta vychovala mnoho dnešních pivovarnických a sladařských expertů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru