Akcie na pražské burze ve čtvrtek ztrácely a kopírovaly tak vývoj na ostatních akciových trzích v regionu. Hlavní index PX odepsal 0,6 procenta na 1159,4 bodu. Nedařilo se cenným papírům CME, Erste Bank a NWR. Mírně posílily naopak akcie Komerční banky a ČEZ.

Největší pokles zaznamenaly akcie CME. Jejich hodnota propadla o 2,42 procenta a uzavřely tak na 604,40 Kč. Nedařilo se ani cenným papírům Erste Bank, které ztratily 2,14 procenta a závěr je zastihl na 739,90 Kč. "Investoři reagovali na negativní zprávy od Evropského soudu, který potrestal čtyři rakouské banky včetně Erste pokutou 106 milionů EUR (přibližně 2,68 miliardy Kč)," uvedl Martin Stuchlík z Patria Finance.

Odepsaly také akcie těžební NWR. Ty oslabily o 2,11 procenta na 176 Kč.

Naopak cenné papíry Komerční banky posílily o 0,97 procenta a uzavřely na 3550 Kč. Mírný nárůst zaznamenaly také akcie ČEZ, a to o 0,30 procenta na 897,70 Kč.

Objem obchodů v systému pro nejlepší akcie SPAD byl 1,311 miliardy Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 4,187 miliardy Kč.

Stejně jako pražské burze se nedařilo ani okolním akciovým trhům. Nejvíce ztratil vídeňský ATX, a to 1,83 procenta, varšavský WIG 20 odepsal 0,60 procenta a budapešťský index BUX se snížil o 0,33 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru