Indická automobilka Tata Motors do roku 2014 sloučí dvě britské továrny divize luxusních vozů Jaguar Land Rover v jednu. Divize však zatím vzhledem k dohodě s odbory neplánuje žádné propouštění. Její další britská továrna by naopak měla přijmout nové zaměstnance.

"Během pěti let spojí dvě továrny ve West Midlands do jedné, ale plánují také zvýšení zaměstnanosti v další továrně," uvedl mluvčí společnosti Tata. Podle internetového serveru BBC uzavře divize Jaguar Land Rover jednu z továren ve městech Solihull a Birmingham. V Solihullu automobilka zaměstnává 5000 lidí a v Birminghamu 2000 lidí. Rozhodnutí, která z továren bude uzavřena, by mělo padnout v příštím roce.

V závodě v Halewoodu, který začne vyrábět nový model Range Rover, hodlá divize přijmout zhruba 800 lidí. Továrna má v současnosti 1800 zaměstnanců. Nový model s názvem LRX Concept bude podle firmy Jaguar Land Rover nejmenším, nejlehčím a nejúspornějším vozidlem, jaké kdy vyráběla.

Čtvrtletní zisk automobilky Tata vzrostl o 58 procent - čtěte ZDE

Tata kupuje Jaguar a Land Rover - čtěte ZDE

Indická Tata koupila automobilku Jaguar Land Rover v loňském roce od amerického koncernu Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (téměř 40 miliard Kč). Společnost Tata je známá rovněž jako výrobce nejlevnějšího automobilu světa Nano, jehož základní verze stojí 100 000 rupií (zhruba 35 000 Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru