Tuzemský mobilní operátor Vodafone se rozhodl výrazně snížit svůj základní kapitál ze současných 25,67 miliardy korun na 8,15 miliardy Kč, tedy o více než 17,5 miliardy Kč. Důvodem je přebytek provozního kapitálu. Firma to oznámila v obchodním rejstříku.

Částku, o kterou bude základní kapitál snížen, firma vyplatí jedinému akcionáři, kterým je Vodafone Europe. Kapitál firma zredukuje snížením jmenovité hodnoty jediné akcie.

I přes snížení kapitálu bude jeho hodnota například 16krát vyšší, než u konkurenčního T-Mobilu, který má kapitál 520 milionů korun. Telefónica O2 má naopak základní kapitál 32,2 miliardy Kč.

Vodafone je nejmladší tuzemský operátor, který poskytuje mobilní služby 2,935 milionu zákazníků. Firma od roku 2006 patří do stejnojmenné nadnárodní skupiny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru