Evropská komise provedla nečekané kontroly u španělských výrobců cementu a s ním souvisejících produktů. Důvodem je podezření z kartelových dohod, oznámila EK ve středečním prohlášení.

Evropská komise ve 27členné Evropské unii dohlíží na dodržování unijních pravidel a norem. Kontroly se uskutečnily ve spolupráci se španělskými úřady 22. a 23. září. Jména konkrétních firem komise nezmínila.

"Komise má důvod se domnívat, že dotčené společnosti mohly porušit unijní antimonopolní pravidla, která zakazují kartely a restriktivní obchodní praktiky a/nebo zneužívání dominantního postavení na trhu," píše EK v prohlášení.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru