Dolar ve středu na asijských trzích obnovil trend poklesu a vůči euru i celému koši měn sestoupil na nové roční minimum. Před zveřejněním výsledku dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed) se investoři zbavovali nízkovýnosového dolaru a přecházeli opět k měnám s vyššími výnosy a riziky jako novozélandský dolar.

Americký dolar k euru oslabil na jednoleté minimum 1,4843 USD a poté se pohyboval kolem 1,4815 USD se ztrátou asi 0,2 procenta. Proti jenu oslabil o 0,4 procenta na sedmiměsíční minimum 90,72 JPY.

Dolarový index vůči koši šesti měn oslabil až na 75,892, nejníže od loňského září. Novozélandský dolar vyskočil k americké měně nejvýše za 13 měsíců, což ještě podpořilo tendenci investorů nakupovat měny s vyššími úrokovými výnosy.

Obchodní aktivita na trhu však byla nízká, protože japonské finanční trhy jsou kvůli svátku uzavřeny. Fed dnes končí dvoudenní zasedání a všeobecně se čeká, že nechá úrokové sazby na nynějším rekordním minimu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru