Sazce chybí peníze, a to se stále více dotýká i institucí a svazů, které byly na příspěvky od této loterijní společnosti odkázané. Některé sportovní svazy, které jsou akcionáři společnosti, ještě nedostaly zaplaceno ani za rok 2006 a nově se začíná ozývat i Český olympijský výbor (ČOV). Ten zatím ze slíbených devíti splátek viděl pouhé tři.

„Je to pravda – nevím, z jakého roku to peníze jsou. Na Sazce sice říkali, kolik budou za jaký rok posílat peněz, ale peníze přestaly chodit. Olympijský výbor na financování Sazky závislý naštěstí není, ale v této době je fakt, že peníze nechodí, velmi nepříjemný,“ říká místopředseda ČOV Jiří Kejval s tím, že Sazka by však nyní měla být hlavně opatrná, protože když se nesoustředí na vlastní hospodaření, mohlo by se stát, že tu brzy žádná Sazka nebude.

Sazka se dostala do problémů po stavbě arény (dnes O2 Arena) ve Vysočanech, která vyšla zhruba na osm miliard korun a kterou loterijní společnost splatí nejdříve v roce 2021. K lepším vyhlídkám jí pak nyní nepřispívá ani současná nejistota na finančních trzích.

Škrty i ve sponzoringu

Sazka proto omezuje každého, kdo byl až dosud na ní nějak závislý. Škrtají se přitom i jen několikasettisícové částky, které dříve putovaly na podporu kultury. Podle vedení Sazky sice ještě rozhodnutí o sponzorských projektech mimo sport a tělovýchovu nepadlo, ale je možné, že k určitým změnám dojde, protože prioritní jsou odvody sportovním a tělovýchovným sdružením.

V případě Ceny Sazky na Tanci Praha je však jasno. Cena, která vítězi přinášela odměnu čtyři sta tisíc korun, je podle předsedkyně sdružení Tanec Praha Yvone Kreuzmannové zrušena.

Stále více naříkají i sportovní kluby. Ty měly původně slíbenou miliardu ročně, ale peníze nejsou, a tak se škrtá i tady. Za loňský rok jim má Sazka rozdělit zhruba 400 milionů korun, ale zaplacené nejsou ani předchozí roky.

ctete-v-sredu-530.gif
Související

Komentáře ke článku