Cena zlata na začátku nového týdne pokračuje směrem dolů a dostává se pod hranici 1000 USD za trojskou unci. Výprodeje na trhu se zlatem odstartovaly na konci minulého týdne, kdy žlutý kov atakoval 1023,85 USD za trojskou unci, což byla nejvyšší cena za posledních 18 měsíců. Zlato je velmi ovlivněno dolarem, který vůči euru začal opět mírně posilovat. Mezinárodní měnový fond v pátek formálně schválil plán na prodej 403,3 tun zlata ze svých rezerv a následně dodal, že prodej bude probíhat tak, aby nebyl ovlivněn trh se zlatem.

Zlato s prosincovým termínem dodání, obchodované na newyorském COMEXu v pátek zavřelo na ceně 1009,40 USD za trojskou unci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru