Jaký cenový vývoj očekáváte pro dnešek u ropy?
Spíše pokles. Zdá se, že zásoby ropy a destilátů v USA opět spíše rostou, u ropy jde o 14% vice než loni a ropné deriváty jsou na nejvyšší hodnotě za posledních 27dní.

Zlato
Zlato zaznamenalo pokles ceny. Co to podle Vás způsobilo?
Na trhu se mluví o prodejích klenotníků z Asie, pro které cena nad 1000 USD/unce je spíše příležitostí k realizaci zisků než nákupům.

Akcie
Pro dnešek očekáváme spíše sklon k riziku. Přestože čínské akcie uzavřely níže, bylo zajímavé a povzbudivé, jak během seance zprvu silně negativní vývoj téměř vymazaly.

EURCZK
Koruna se po výletu ze čtvrtečního dopoledne pohybuje v pásmu 25,10-25,2. Na trhu dnes nejsou žádné významné zprávy ani události.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru