Kraj Vysočina bude reprezentovat v celorepublikovém finále v soutěži firem výrobce ocelových konstrukcí a zdvihacích zařízení Uniman Engliš firma a mezi živnostníky výrobce čokoládových specialit František Hlava z Výskytné nad Jihlavou.

V kraji Vysočina je podle Českého statistického úřadu registrováno celkem 70 576 soukromých podnikatelů podnikajících podle živnostenského zákona. Ocenění za dobrou práci si odnesl František Hlava z Výskytné nad Jihlavou. Ten v letech 1994 až 1998 provozoval v Jihlavě dvě cukrárny, v dalších letech svou výrobu zaměřil na čokoládové speciality. V současnosti zaměstnává 13 lidí a porota ocenila především návaznost na prvorepublikovou tradici kvalitní výroby.

Z 7 211 zaregistrovaných firem na Vysočině uspěla firma Uniman Engliš z Rovečné. K primátu jí napomohly jak hospodářské výsledky, tak rozhodnutí poroty. Firma Uniman Engliš zaujala složitostí výroby, je specialistou na zdvihací zařízení a každý výrobek je z 40 % prototypem. I přes současné problémy na strojírenských trzích firma bez ohledu na své hospodářské výsledky nepropustila jediného zaměstnance a podporuje místné školy a sportovní aktivity.

Posláním soutěží je kromě hledání úspěšných podnikatelů objevovat a přestavovat zajímavé nápady. „V kategorii Byznys rebel oceňujeme podnikatele, kteří nabízejí zákazníkům zajímavé výhody a posouvají pravidla podnikání ve prospěch zákazníků,“ říká viceprezident společnosti Vodafone pro firemní zákazníky Pavel Hlavinka. Titulární partner Vodafone Firmy roku vyhlásil tuto kategorii již druhým rokem a letos ocenil Vývoj, oděvní družstvo z Třešti. Firma vyrábí pro muže oděvy na míru za cenu konfekce.

Seriál krajských kol soutěží Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 bude pokračovat až do 8. října. Vítězové všech krajů se pak utkají o celkové prvenství 26. listopadu ve Slovanském domě v Praze a diváci budou moci sledovat v pořadí 4. ročník předávání cen v přímém přenosu na ČT 24.

Související