Panevropský index FTSEurofirst 300, který sleduje pohyb nejdůležitějších akciových titulů v západní Evropě, poprvé od loňského října vystoupil nad 1000 bodů. K růstu mu pomáhá hlavně optimismus ohledně dalšího vývoje globální ekonomiky.

Krátce po 9:00 byl index na 999,75 bodu, a vykazoval tak růst zhruba o 0,8 procenta. Předtím vystoupil až na 1000,37 bodu.

Ještě letos v březnu se index ocitl na rekordním minimu, od té doby už ale zpevnil o téměř 55 procent. Stále je ale zhruba 14 procent pod hodnotami, na nichž byl těsně před pádem americké investiční banky Lehman Brothers v polovině loňského září.
Největší zájem je o bankovní tituly, například o britskou HSBC, která se silně angažuje v jihovýchodní Asii, o další britskou banku Barclays, o francouzské ústavy BNP Paribas a Société Générale, nebo o švýcarskou banku UBS. Akcie těchto bank vykazovaly růst od 1,6 do 2,4 procenta.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru