Ani včerejší obchodní den nepřinesl výraznější změnu na české koruně. Ta i nadále zůstává v bočním trendu kolem úrovně 25,50 EUR/CZK. Vůči dolaru si dokázala také své pozice udržet.

Série zveřejňování domácích fundamentů pokračovala i dnes dopoledne. Průmyslová výroba v červenci meziročně klesla o 18,2 %. Stavební produkce se meziročně snížila o 4,4. Koruna na data standardně nereagovala a i nadále se bude řídit podle nálady na hlavních trzích.

Včerejší americká makrodata poskytla na eurodolaru další a v tomto týdnu i nejspíše poslední vhodnou možnost vstupu do dlouhé pozice. Dolar krátce posílil a vrátil kurz o více než 90 bodů směrem dolů pod 1,4510. S otevřením amerických trhů se vývoj postupně vrátil do starých kolejí. Celkově tak tento týden poskytl příjemné obchodování v jednom směru s opakovanými možnostmi dalších vstupů. Po několikadenním růstu se však již dnes může dostavit určité vybírání zisků.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru