Zlato se i na začátku dnešního obchodování stále drží na hranici 1000 USD. Ceny drahých kovů nadále těží ze slabého dolaru. Ten se v dopoledních hodinách proti euru dostal až na 1,46 EUR/USD. Slabší dolar pomáhá také ropě, která od úterního obchodování posílila o 4 USD na 72 USD/barel. Oslabující dolar a rostoucí ceny ropy na světových trzích, nutí investory přesouvat kapitál do bezpečnějších aktiv, jako jsou právě drahé kovy. Tento týden byl na makroekonomická data poměrně chudý. Více zajímavějších zpráv ze světových ekonomik přinese až nadcházející týden.

Zlato s říjnovým termínem dodání, obchodované na COMEXu zavřelo na 995 USD za trojskou unci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru