Cena platiny se v průběhu dnešního obchodování na spotovém trhu dostala na 1283 dolaru za unci, což je nejvyšší úroveň za posledních 12 týdnů. Platina je stejně jako zlato nebo stříbro podpořena oslabujícím dolarem a nejistotou na finančních trzích. Čím dál více investorů se začíná obávat inflace a tak je do budoucna možné očekávat další růst poptávky po drahých kovech, které se obvykle považují za nejlepšího uchovatele hodnoty. Platinu mimo jiné podpořila i zpráva z automobilového trhu v Číně. Čínská asociace výrobců automobilů včera uvedla, že se v srpnu prodalo 858 300 osobních vozidel, což je o 90 procent více, než v předcházejícím roce. Čína je hned po Spojených státech největším automobilovým trhem na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru