Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's prohrál osm let trvající právní bitvu, ve které se snažil zabránit malajskému konkurentovi McCurry používat v názvu předponu "Mc".

Malajský nejvyšší soud podle agentur zamítl žádost firmy McDonald's o odvolání proti rozhodnutí soudu nižší instance, které společnosti McCurry používání předpony "Mc" v názvu povoluje.

"Jsme velmi rádi, že tato osmiletá právní bitva skončila, a že nyní můžeme provést cokoliv, co plánujeme, například otevřít nové pobočky," řekl agentuře Reuters majitel malajské společnosti P. Suppiah.

Podle právníka firmy McCurry rozhodnutí znamená, že McDonald's nemá na předponu "Mc" monopol a že ji mohou používat i další restaurace, pokud se jejich jídla budou lišit od nabídky amerického podniku.

McDonald's, který má v Malajsii 185 poboček, poprvé zažaloval konkurenta McCurry v roce 2001. Soud v roce 2006 rozhodl ve prospěch amerického podniku. Společnost McCurry však podala odvolání, které přineslo nový verdikt v její prospěch. McDonald's se poté s celým případem obrátil na malajský nejvyšší soud.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru