Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu podle očekávání mírně klesaly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil průměrně o 13 haléřů na 28,62 koruny za litr. Průměrná cena nafty se snížila o osm haléřů na 26,46 koruny za litr. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS, která vývoj cen pohonných hmot pravidelně sleduje.

Nejdražší byl v neděli benzin opět v Praze, kde zlevnil o 15 haléřů na 29,46 koruny za litr. S odstupem téměř půl koruny Prahu následuje Moravskoslezský kraj, kde se benzin prodával za 29,01 Kč/l. Další kraje již hranici 29 korun za litr benzinu nepřekračují. Třetí nejdražší benzin tankovali řidiči v Jihomoravském kraji, kde za něj zaplatili v průměru 28,84 koruny za litr.

Díky zlevnění o 23 haléřů byl v neděli nejlacinější benzin v Jihočeském kraji, kde se průměrně prodával za 28,20 koruny za litr. O čtyři haléře vyšší byly ceny benzinu v Ústeckém kraji. S cenou 28,36 Kč/l byl třetím nejlevnějším Královéhradecký kraj.

Nafta i benzin nejdražší v Praze

Také nafta byla v neděli nejdražší v Praze. Zlevnila o šest haléřů na 27,32 koruny za litr, byla tak o půl koruny dražší než v Zlínském kraji, který byl druhým nejdražším.

Karlovarský kraj se s cenou 25,82 koruny za litr udržel na pozici dlouhodobě nejlevnějšího regionu, a to s odstupem 21 haléřů od druhého nejlacinějšího Ústeckého kraje.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru