Zlato během včerejšího obchodování umazalo pondělní ztráty, když obchodníci zareagovali na posilující americký dolar. Hlavním důvodem, proč investoři přesouvali kapitál do bezpečných aktiv, byly pokračující výprodeje na akciových trzích. Amerika včera i přes poměrně dobré hospodářské výsledky uzavřela opět v červených číslech (DJ -1,96%, S&P 500 -2,21%, NASDAQ -2,00%). Pravděpodobně se jedná pouze o dočasný negativní sentiment, který odstartoval zářijový měsíc. Koncem tohoto týdne přijdou důležité výsledky ohledně změny v počtu pracovních míst ve Spojených státech. Jejich výsledek by tak částečně mohl potvrdit či vyvrátit současný trend.

Zlato s prosincovým termínem dodání, obchodované na COMEXu posílilo o 3 USD, (0,3%) na 956,50 USD za trojskou unci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru