Investoři v úterý nakupovali akcie operátora Telefónica O2 a mediální společnosti CME. Naproti tomu nadále výrazně ztrácely akcie developera Orco Property. Obchodní aktivita investorů zůstala i přes konec letních prázdnin podprůměrná, celkem změnily majitele akcie za necelých 1,9 miliardy korun.

Akcie Telefóniky zpevnily o 1,42 procenta na 500 korun, kde se naposledy obchodovaly před téměř rokem. Akcie tohoto operátora je v tomto týdnu možné naposledy získat s nárokem na výplatu dividendy 50 korun před zdaněním na akcii.

"Otázkou však je, zda nepřijdou koncem týden nějaké realizace z řad spekulantů a jak se bude kurz těchto akcií (Telefónica O2) pohybovat příští týden, kdy se bude již obchodovat bez dividendového nároku," uvedl Patrik Komárek z brokerské firmy Cyrrus.

Silný pád Orka

Akcie CME přidaly při nízkých obchodech 3,18 procenta na 508,8 koruny. Akcie ČEZ si polepšily o 0,54 procenta na 933 korun a akcie Erste zpevnily o 0,24 procenta na 752 korun. Akcie ČEZ a Erste mají spolu v indexu zhruba poloviční podíl.

Akcie těžební společnosti NWR stouply o 0,81 procenta na 162 korun. NWR, která je vlastníkem českého producenta uhlí OKD, si dohodla se skupinou bank úvěrovou linku v hodnotě 141 milionů eur (asi 3,6 miliardy Kč). Peníze by měly být určeny na modernizaci zařízení společnosti.

Pondělí: Burza si užívá konec prázdnin, index PX přidal 2,6 procenta - čtěte ZDE

Pátek: Pražská burza minulý týden klesla. PX přišel o 0,6 procenta - čtěte ZDE

Cena akcií Orka spadla o 8,85 procenta na výsledných 206 korun, když se krátce pohybovala i pod úrovní 200 korun. Silný prodejní tlak vyvolala pondělní zpráva o mimořádné valné hromadě firmy Orco, která má v půlce září na programu i navýšení kapitálu a rozhodování o pokračování činnosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru