Kolem 17:00 si koruna k dolaru v porovnání s čtvrtečním závěrem polepšila o 25 haléřů na 17,66 Kč/USD, k euru zpevnila na 25,38 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Podle Miroslava Frayera z Komerční banky se koruna v závěru posledního prázdninového týdne držela na dosah letošního maxima, a dopoledne posílila až na 25,32 Kč/EUR. Poté své zisky ztratila a vrátila se nad 25,40 Kč/EUR, dodal.

Český statistický úřad ráno zveřejnil předběžné údaje o červencové kondici českého průmyslu. Průmyslová výroba v Česku letos v červenci meziročně klesla o 18,4 procenta.

Podle Markéty Šichtařové z Next Finance koruna teoreticky měla zareagovat oslabením. Koruna ale posilovala ve vleku posilujícího polského zlotého, který pozitivně reagoval na čísla o HDP tamní ekonomiky.

Polská ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 1,1 procenta, a tempo růstu tak zrychlilo z 0,8 procenta v prvním čtvrtletí. Výrazně tak překonala odhady analytiků, kteří očekávali zvýšení hrubého domácího produktu jen o 0,5 procenta.

Dolar kolem 17:00 oslabil na 1,4371 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru