Zisk největší tuzemské loterijní společnosti Sazka klesl po zdanění v prvním pololetí letošního roku o 6,4 procenta na 771 milionů korun. Firma oznámila výsledky v pátek v tiskové zprávě.

Celkové tržby spadly o 4,7 procenta na 4,4 miliardy korun. Tržby z hlavní oblasti podnikání, sázkové a loterní činnosti dosáhly 4,2 miliardy korun a vzrostly o 5,6 procenta.

"Krize se v celkových tržbách našich sázkových her a loterií v prvním pololetí neprojevila, výnosy i zisk se pohybují nad rozpočtem," uvedl generální ředitel Sazky Aleš Hušák. "Její dopady jsme nicméně pocítili přes turbulence na finančních trzích a výkyvy v kurzu koruny," dodal.

Růst vkladů číselných loterií

Na vyšších tržbách se podle Sazky projevily především rostoucí vklady číselných loterií Sportka a Euromilióny a doplňkových her Šance a Šance milion. Skokový nárůst tržeb vykázaly po spuštění internetového portálu www.sazkatip.cz kurzové sázky. V hospodářském výsledku se na druhé straně promítly účetní dopady přecenění emise dluhopisů a zajišťovacích derivátů, ovlivněné vývojem kurzu koruny k euru.

Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení, působící v oblasti tělovýchovy a sportu. Sazka dále provozuje například centrální loterní systém s videoloterními terminály. V neloterní oblasti nabízí dobíjení kreditů pro mobilní telefony, prodej vstupenek na sportovní a kulturní události, platby složenek, faktur a pojištění nebo platby služeb a zboží objednaného prostřednictvím internetu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru