Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 5,5 procenta. Oznámil to v pátek statistický úřad. Opravil tak svůj první odhad z minulého měsíce, podle kterého pokles dosáhl 5,6 procenta. Hospodářský propad byl ale navzdory této revizi i nadále nejprudší od roku 1955, kdy se údaje začaly sledovat.

Analytici předpokládali, že úřad ponechá údaje beze změny. Za revizí stálo zvýšení odhadu produkce ve zpracovatelském, energetickém, velkoobchodním a automobilovém sektoru. V prvním čtvrtletí britská ekonomika meziročně klesla o 4,9 procenta.

Produkce stavebního sektoru v útlumu

Údaje potvrdily, že produkce stavebního sektoru se ve druhém čtvrtletí propadla nejprudším tempem od roku 1948, kam sahají záznamy. Rekordní pokles zaznamenala rovněž produkce sektoru služeb, napsala agentura Reuters.

Tempo mezičtvrtletního poklesu ekonomiky úřad opravil na 0,7 procenta z původně ohlášených 0,8 procenta. Pokles tak prudce zpomalil z 2,4 procenta v prvním čtvrtletí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru