Čistý zisk společnosti Pegas Nonwovens poklesl ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 20,4 procenta na 9,3 milionu eur především vlivem změn měnových kurzů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Bloomberg.

Tržby společnosti se snížily o 26,8 procenta na 27,5 milionu eur. Na dividendy dá zhruba 8,3 milionu eur, což představuje 0,9 eur na akcii.

Negativní vliv na hospodaření firmy měl mírný pokles produkce, nárůst vstupních nákladů v podobě vyšších cen polymerů a nižší prodejní ceny. Analytici očekávali výsledek o něco lepší, a to pokles čistého zisku o 4,1 procenta na 11,2 milionu eur.

Optimistický výhled

V pololetí snížila společnost čistý zisk meziročně o 31 procent na 16 milionů eur (asi 408 milionů Kč). Výnosy skupiny klesly meziročně o 16,1 procenta na 63,2 milionu eur (asi 1,6 miliardy Kč).

Podle generálního ředitele společnosti Františka Řezáče se první pololetí roku vyznačovalo bezproblémovou výrobou a silnými prodejními výsledky. Provozní ziskovost, vyjádřená ziskem před odpisy, úroky a zdaněním (ukazatel EBITDA) se meziročně zvýšila o 8,2 procenta na 22.4 milionu eur (571 milionů Kč).

"Optimisticky vidíme také výhled prodeje po zbývající část roku. Dosažené výsledky považujeme za velmi dobré, kdy v souladu s naším očekáváním bylo hospodaření zejména v prvním čtvrtletí pozitivně ovlivněno třemi faktory - rychlým prodejem skladových zásob z konce minulého roku, nízkými cenami vstupních materiálů polymerů a současně zachováním odbytových cen na úrovni čtvrtého čtvrtletí roku 2008," uvedl v tiskové zprávě Řezáč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru